Tutvustage uusi ravimeid 15.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Kas psoriaatilise artriidi raviks on müügile tulnud uusi ravimeid?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Põhiravimiks on endiselt Trexan, mis tavaliselt on ka efektiivne. Samuti aitab hästi Cyclopsoriin-A. Mõlemal ravimil on kahjuks ka mitmeid kõrvaltoimeid, mistõttu pole alati hästi talutavad. Pealemääritavaid ravimeid tuleb pidevalt juurde.
Kui on tavaravile allumatu psoriaas koos liigeshaaratusega, siis maailmas mujal kasutatakse nn. bioloogilisi ravimeid, mis aitavad väga hästi. Meie riigis
pole see ravi haigetele kättesaadav ülikõrge hinna tõttu. (aastas 140000 - 180000 EEK)