Luuvalud 10.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 19 aastane noormees. Mul on viimasel ajal hakkanud valutama luud(vist) On nii et kui istun toolil või diivanil siis 15 minuti pärast hakkab üks pool tagumikku valutama ja valu on välja kannatamatu. Ja siis on veel mul et tihti valutavad õlad ja käed on nõrgad ning väga valus on neid tõsta. Mis võib põhjus olla või kas on mingi haigus?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kas teete ka mingit trenni? Jõusaal suurte koormustega vm?
Kui õlad valutavad ilma eelneva kindla ülekoormuseta, siis peaks küll reumatoloogi poole pöörduma.