reumaatilised valud 07.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Mul on aastaid rinnakus valud,mille teke on teadmata,kuid oma teise raseduse ajal võeti vereproov ning öeldi,et on reuma.See valu tekib hooti ja on väljakannatamatu.Valud on ikka edasi.Mida teha?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kas valud on rinnakus või tunduvad rinnaku taga olevat?
Reuma on lai mõiste ja reumaatilised haigused võivad kahjustada nii rinnaku-roiete ühinemiskohti kui ka südant.
Ilmselt olete peale rasedust ikka selle kaebusega arsti poole pöördunud?
Tuleb korralikult uurida - ega siin muud soovitust ei olegi.