Liigesehaigused. 23.02.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere DR.Kati Otsa.Pöördun teie poole sellise murega.Olen 33.anaine .aastaid tagasi diagnoositud karpaal kanali sündroom Sõrmed kanged asjad ei püsi käes valutavad liigesed.Korduvad taastus ravi protsetuurid nagu võimlemine, parafiinravi,elektri ravi ei ole tulemusi andnud.Operatsiooni ei ole ka tehtud ei ole vajalikuks peetud.Millised oleksid teie poolt pakutud ravi võimalused ja kas mind ongi enam võimalik aidata.Olen kasutanud Olfen geeli määrimiseks ja Ultra geeli pulbrit mis lahustatakse vees ja juuakse.Oleksin teile väga tänulik kui saaksin mingitki infot mida edasi teha.Loodan ,et selle info põhjal saite ehk minust mingigi ülevaaate.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
V2ga efektiivne on glykokortikosteroidi syst karpaalkanalisse. Vahel tuleb teha paar systi j2rjerst lyhikeste vaheaegadega ja efekt on tavaliselt p2ris pikaaegne. Kui systid ei aita, siis opereeritakse.