Kas lihaste reuma? 29.01.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 57 aastane naine.Mind vaevavad lihaste valud.Enamuses on need vasakul kehapoolel.Olen üitundlik jaheduse vastu.Piisab,kui tuul on toaakna peale.Minu keha vasakpool tunneb selle kohe ära.Mul ei pea üldse külm olema.Algul annab mingi närv tunda(mis vähem kaetud) ,siis lihas ,löpuks terve vasak kehapool(katsudes ka lihased valusad).Kui öigel ajal VOLTARENi ei vöta ,läheb ka süda rütmist ära,vasak ninapool lööb kinni(on hakkanud ka veritsema),isegi köht on hakkanud vasakul korisema. 50mg VOLTARENi vötab rütmihäired vähemalt 2 h jooksul ära.
Suvel ei pea iga päev rohtu vötma(vahest nädal aega).Ka liikudes pole eriti probleeme-just paigal olles.
Samad kaebused olid mu emal,sellegipoolest elas ta 92 aastani.
Perearst ei tea midagi arvata ja ei saada ka edasi.Kui just saatekirja küsida...
Aga kelle juurde?Reumatoloogi?Kas kirja pöhjal saab midagi oletada?
Ette tänades

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Rütmihäired, mis alluvad Voltarenile+kõhukorin vasemal+vasem ninapool kinni+ vasema kehapoole ülitundlikkus külmale....
Raske midagi kindlat öelda, kuid reumatoloogiline probleem see ei ole.