Mõlema käe pöidlad on hommikuti jäigad 27.12.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

oLEN kuueküne aastane naine.Pärnu kliima niiske,Paar aastat tagasi jäid alul ühe käe pöial nüüd ka teine kangeks. Olen rääkinud reumatoloogiga ja liigesteravi arstiga, Üks käskis võtta toidulisandit ja teine arvas vanus ka juba,Tunnen muret teiste liikmete jäigastumiste pärast. Käisin san, sain käsimassaazi osekoriiti, lõõgastavat vanni.Liigesed küll veel ei näita tervenemist. Tegelen lõõgastus võimlemisega kaks korda nädalas ja kaks korda kantritantsu. Kord kindlasti ujulas.Liikumist peaks olema. Nüüd tunnen et peale tantsimist vahest tõmbavad jalad krampi. Kas ei tohi äkki jalgu enam koormata, sest olen viistest kilo üle plaani. Jajgadele on ka ilmunud peenikesed veresooned mis aeg ajalt lõhkevad, Ootan Teie nõuandeid, Tänan

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Pöialde valu ja kangus ning koormusjärgne krambivalmidus jalgades on ilmselt iseasjad. Pöialde põhiliigese valu viitab artroosile. Tegemist on ealise iseärasusega. Sageli on ka oluline geneetiline foon. Kui teie esivanematel on olnud sõrmed haiged ja muutunud "sõlmeliseks", siis ilmselt ohustab see teidki. Soovitav tarvitada glükoosamiini.
Krambid jalgades võivad olla seotud füüsilise treeninguga. Kas on tegu taastumisprobleemiga, vereringe häirega, mõnede ainete defitsiidiga (Mg, elektrolüüdid) vm.
Kaalu võiksite te püüda langetada...Peenikesed nahasisesed veresooned, mis lõhkevad, omavad küll peamiselt kosmeetilist tähendust.