Mida teha? 21.12.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 20 aastane. Umbes 3 aastat tagasi diagnoosis perearst mul reuma.Ütles, et väljaravimata külmetuse tagajärjel tekkis nii liigeste kui südame kahjustus.Selle pärast eemaldati mul ka kurgumandlid.Pärast seda olen olnud kimpus veel sagedasemate külmetuste ja palavikuga. Eriti tekib väike palavik (37,1 - 37,4) pingelistel päevadel.Kõige kiuste lõpetasin gümnaasiumi ja käin nüüd kõrgkoolis. Kuid see pidev väike palavik segab minu igapäevast elu. Ei ole ju normaalne , kui ma olen kuu aega haige ja nädal terve ja jälle kuu haige. Kui haigus jälle välja lööb, näiteks palavik tekib või liigesed valutavad, soovitab arst võtta Ibumetini ja antibiootikumi, tavaliselt Ospamoxi. Sellest hoolimata ei taha palavik ära minna. Ka on mul sagedased peavalud, tunnen kurnatust ja nõrkust. Paistab, et perearst on nagu pisut nõutu selle koha pealt.Mida ma peaksin selle palaviku ja üldse oma haigusega ette võtma?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Pöörduge reumatoloogi poole. Kui reumatism on diagnoositud, siis ravima ja jälgima peaks ikka reumatoloog.