Mandlitest... 21.12.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
On liigese ja reumahädad.Nüüd külmetasin.Vist paranesin pika antibiootikumikuuriga.Südames hakkas tugevalt torkima.Nüüd on see läinud suureks valuks ja pistmiseks.Ka paremale poole.Juba 1,5 kuud tõsiselt.Ka munandid on valusad kogu aeg.Väljas eriti ja pikemat aega.Meestearst ei leidnud analüüsides prostatiiti.Reumatoloogi juures käisin 3kuud tagasi, südamest ei osanud rääkida.Ei osanud seostada millegagi .Reumat ei leitud.Oli hüpermobiilsus, skolioos, Scurmamann, lampjalgsus.Kurk on punane ja hääl ära, väsib ära rääkimisel.Perearst vaatas, arvas tonsillidi olevat ja ütles et ehk eemaldatakse mandlid.Kas mandlitest võib tulla liigese ja südamehädad.Mis ma teen?Erinevaid valuvaigisteid kasutan.Koolis olen end maha kandnud, sest rääkida ei saa, väga koormav on.
Aitäh

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kui on südame poolt kaebusi ja laialdased rindkerevalud, siis tuleb pöörduda kardioloogi poole. Kurgu-ja hääleprobleemidega külastage kurgu-nina-kõrvaarsti. Reumatoloog on juba oma otsuse siin öelnud.