Artriit? 10.12.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Aasta tagasi külmetasin käsi, hommikul tõustes olid sõrmed kanged ja ranne valutas. Vahepeal andis valu järele. Nüüd on kaks sõrmeliigest paksenenud ja ranne on valus ja paistes. Hommikul tõustes on käed ja jalalabad ka pisut kanged, mis läheb üle umbes viie minuti järel. Pidevaid valusid ei ole. Mis haigus see on?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

tere!
Ei ole välistatud, et tegu on reumatoidartriidiga. Kirjelduse järgi üsna tüüpiline.
Palun pöörduge kohe reumatoloogi üpolle.