Käsi valutab 10.11.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Käsi valutab mul juba pikemata aega(5kuud vähemalt) käe laba liigesest(kui selline asi olemas on), kui käe peale toetuda, siis on valus(mitte tapvalt, kuid ikka on). Alguses oli selline tune nagu kont tahaks nahast läbi tulla (põletav) ja nüüd on läinud selliseks valuks, et kui toetuan peale, või avaldan mõnda survet käele, siis hakkab ta valutama.Mis värk on?
Ette tänades!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Saan aru, et ranne valutab. Randmest tuleks Rö pilt teha ja perearst saadab siis vajadusel kas reumatoloogi või traumatoloog/ortopeedi poole. Valu liigeses võib viidata mitmele hädale j a 5 kuud on pikk aeg, et teda pidevalt valutada lasta ja mitte selgeks teha, millega tegu.