südamelihase tugevdamine 28.10.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere dr Otsa,

missugused ravimid tugevdavad südamelihast? Mida nad sisaldavad?

Tänuga,
J. Org

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kõige tavalisem ja kättesaadavam on kaalium ( Apo - K , Panangini), kuid kaaliumiga ei tohi liialdada ja ilma arsti soovituseta ei peaks teda tarbima.
Lisaks on veel olemas südamelihase ainevahetust parandavaid ravimeid, mida saab ainult retseptiga. Arvan, et palju informatiivsema vastuse saate, kui pöördute sama küsimusega kardioloogi poole.