seljavalud 27.10.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

käisin arstijuures pidevate seljavalude tõttu, mis kestavad juba aastaid. ta saatis pilte tegema, vastuseks sain "nimmelordoos lamenenud". Mis see tähendab? Mida teha ei tohiks? Milline ravi/harjutused oleks sobilikud?

Tänan

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
See tähendab, et selg on kaotanud oma loomuliku nõgususe nimmepiirkonnas ja on liiga sirge. Krooniliste rühihäirete ja muude lülisamba deformatsioonide puhul on alati kõige parem ujumine. Ka lihtsalt ravikehakultuur, mis peab olema juhendatud vastava ettevalmistuse saanud spetsialisti poolt.