ikka need liigesed 08.09.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Tahaks, et ka minu perearst oleks nii tore kui Teie. Teete siin suurepärast tööd, aitate lisaks tavapäevatööle veel meid õnnetuid, kes ei saa abi sealt kust peaks.
Mina vaevlen samuti randmevalude ja jala/põlve (ei suuda eristada..mis täpselt valutab) valude käes. Niipalju olen abi omalt arstilt saanud, et diagnoos: mul on kasvuvalud, see kõik normaalne. Ühtegi uuringut, proovi pole tehtud. Kuid nüüd ma enam ei suuda kannatada.
Teile esitan vaid 2 küsimust.
1)Mis proove on vaja teadmaks, mis tekitab valusid?
2) Miks valutavad/hakkavad valud puhkeasendis ning just õhtul ja hommikul,mille pärast peangi ärkama.

Aitäh vastuse eest!
Jõudu Teile Teie tegemistes!

20 a neiu (mitmeaastase murega)

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kõigepealt - tänan heade sõnade eest!
20-aastasena ilmselt kasvuvalusid ei ole enam. Ma arvan, et teie ei pea teadma kõike analüüse, mis näitaksid valu põhjust. Meditsiini tundmata oleks seda ka üsna keeruline mõista.
Kindlasti peate aga võtma oma perearstilt suunamise reumatoloogi juurde.
Eraarsti juurde ei ole suunamistki vaja. IGAL JUHUL peab teid reumatoloog uurima!