nn kasvuvalud 27.07.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ei tea kas pöördun just õige inimese poole murega, kuid minu 5 a poeg kurdab suhtliselt sageli põlvede valu, hiljuti lisandus ka veel puusapiirkonna valu. Perearstiga olen konsulteerinud, tema ei leidnud midagi, kuna kord oli valu ka väga tugev käisime korra ka kiirabis, kuid seal ei tehtud midagi, sest arvatavalt lapsel koos haigla kartusega kadus ka valu. Siit ka küsimus, millest võib see tingitud olla, kindlat vastust te loomulikult anda ei oska, kuid kuna kahtlustame koos perearstiga et tegemist on nö kasvuvaludega, siis ootaks teiepoolseid soovitusi, kuidas oleks võimalik neid nö kasvuvalusid lapsele talutavamaks muuta, kas on olemas mingeid geele või kreeme(soovitavalt looduslikke).
Teiepoolseid soovitusi ootama jäädes,
murelik ema

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
On üsna tõenäoline, et tegu on kasvuvaludega. Kui liigesturset ja kuumust ei kaasne ning analüüsid on korras, siis vaevalt siin mingi muu probleem on...
Ma ei tea nimetada ühtegi looduslikku kreemi, mis siin aitaks.
Võiksite julgelt määrida Ibuprofen sisaldavat geeli ( Dolgit kreem)ja suurema valu puhul võite võtta Paracetamoli.(Ravim, mida antakse lastele palaviku puhul)