Moondunud sõrmed 08.07.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere pr. Otsa!
Olen mures oma vanaema moondunud ja üha rohkem valu tegevate sõrmede pärast. Ta on elu aeg rasket tööd teinud ja nüüd on tagajärjed käes ... Ehk saaks ka rahvameditsiinist miskit abi!?

Ette tänades ja vastust ootama jäädes, lapselaps Merle

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Arvatavasti on vanaemal sõrmeliigeste artroos. Selline sõrmede moondumine vanemas eas on üsna pärilik ilming.
Rahvameditsiinist seal palju abi ei ole. Vanasti määriti haigeid kohti kampriõliga ja see aitas mõningal määral.
Vanaema võiks valu puhul võtta Paracetamoli. Tekkinud liigesmoondusi on võimatu millegagi muuta. Kui mõni liiges on ka turses, siis sel puhul liigesesisene süst toob märgatavat kergendust küll.