liigeste valu 02.07.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Mis võiks olla liigeste valu põhjuseks, mis tekkisid umbes 3 nädalat tagasi. Olen 37 a. naine. Valutavad nii suured, kui väikesed liigesed, kuid kaeban siiski kõige enam valu sõrme liigestes. Valu ei ole tugev, seega käsi ei haara valuvaigistite järele, kuid siiski tunnen neid pidevalt. Meenub, et analoogset valu olen sõrmeliigestes ka varem varajases nooruses tundnud. Alguses tundsin ka sõrmeotstes surisemist ja nagu tuimustunnet. Lisades veel, et liigeste kohal tundub nahk nagu hõõguvat. Perearsti juures tehtud kõik analüüsid olid korras. Kas võib olla mingi seos rasestumisvastaste tablettide tarbimisega? ( Tri-Regol - i tarvitanud pool aastat ) Tänades.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Seos rasestumisvastaste hormonaalsete pillidega võib olla tõesti.
Rasestumisvastased pillid võivad ka soodustada mitmete reumatoloogiliste haiguste teket.
Sõrmede surisemine ja tuimustunne võivad olla ka karpaalkanali sündroomi
algseks nähuks. Selle sündroomi puhul pitsuvad randme teatud kanalis närvid ja annavad kätes surinaid, valu, suremistunnet ja ka turset.
Kui kaebused püsivad, siis tuleb ikka ka reumatoloogi poole pöörduda.