lihaste valu 23.06.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere dr.Otsa!
Olen 55 aastane naine ja probleem järgmine:
Peanahk on valus ja aegajalt löövad naha alla vistrikud ja kühmud.Üle kere on naha alused lihased valusad ,puutuda ei saa ja nagu oleks pöletus tunne üle keha.Naha haigus ei ole - nahk on puhas.Hommikuti on köige hullem, peale lõunat läheb enesetunne nagu paremaks. Peab ütlema, et füüsilist tööd tehes on parem,siis ei tunne nii valu puudutades kui jõude olekul. Kas see võib olla psühhiline probleem või kelle poole peaks pöörduma.Neuroloogi käest juba küsisin siin samas kliinikus, aga ei pidanud neuroloogiline probleem olema.Kiri sai segane aga püütke midagi vastata- elu niimoodi hakkab varsti tõesti raskeks mnema. Tänan!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Ei tundu küll reumatoloogilise haiguse moodi olevat.
Psüühika kaela saab probleemi ajada alles siis kui kõik muu somaatiline põhjus on välja lülitatud.
Pöörduge perearsti poole, tehke üldanalüüsid ja lisaks ka kilpnäärme ja kõrvalkilpnäärme hormoonuuringud.