VIIRUSLIK LIIGESTEPÕLETIK 27.05.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

MINU 2 NÄDALA VANUSEL LAPSELAPSEL DIAGNOOSITI VIIRUSLIK LIIGESEPÕLETIK.KAS SEE ON VÄGA RASKE HAIGUS JA KAS TULEVIKUS EI TEKITA SEE HAIGUS MINGEID TERVISELE KAHJULIKKE KÕRVALNÄHTE?
kUS KOHAST ÜLDSE VIIRUS NII VÄIKESEL LAPSEL VERRE VÕIS SATTUDA? PRAEGU ON TA HAIGLAS RAVIL JA RAVI PIDI KESTMA 3 NÄDALAT.KAS INTERNETIS ON VÕIMALIK SELLE HAIGUSE KOHTA MIDAGI LUGEDA? ETTE TÄNADES MURELIK VANAEMA.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Viirused on pidevalt meie ümber ja neid pole mingi probleem saada. Oluline siin on vast organismi enda kaitsevõime.
Pole sellist spetsiifilist liigespõletiku viirust! Kui arst ütles, et tegu on viirusliku liigespõletikuga ( loodan, et saite tast õigesti aru ja ei aja segi bakteriaalse liigespõletikuga....), siis liigesed reageerivad turse ja valuga mingile organismi rünnanud viirusele. Millisele, ei tea ma öelda, kuna kirjast see ei selgu.
Liigespõletikku annavad justkui lisareaktsioonina mitmed viirused ( näit. hepatiit B, C viirus, mitmed maksale mõjuvad viirused, harvem respiratoorsed viirused) Viirustele spetsiifilist ravi ei ole olemas, seetõttu on raske kommenteerida, mida ravitakse 3 nädalat.