psoriaatiline polüartriit 11.05.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere !

Põen psoriaatilist artriiti ja mul on kõrge vererõhk,mis on kõrge ainult püsti olles.Mõõtes endal pidevalt vererõhku avastasin,et vererõhk muutub peale lamama heitmist umbes kuni 1min jooksul (mõõdetud nii meh.kui dig.vererõhuaparaadiga).Näit.püsti olles on 160-150/110-100,kui heidan lamama on 115-120/70-80 ja seda juba 1 min pärast.Vererõhku sundis mind kontrollima tasakaaluhäired,millele ei osaka perearst ega neuroloogki seletust jagada.Ehk on tingitud see psoriaatilisest artriidist ja vajan reumatoloogi juurde järjekorda.Tasakaaluhäirega on mu liikumine väga häiritud,kuid reumatoloogi järjekorrad on jällegi pikad.Mida soovitate Teie?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Vererõhku ei oska nii kommenteerida. Peaks enne tegema 24 h vererõhu monitooringu.
Psoriaatilist artriiti ravivad reumatoloogid. Loomulikult pange ennast kohe järjekorda. Järjekorrad pole pikad ka mitte. Tean öelda, et Magdaleena Haiglas ei ole pikad järjekorrad.