Valu pólvedes. 11.05.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26 aastane naisterahvas, ja olen hádas oma valusate pólvedega. Koik algas keskkoolist, arsti váitel olid póhjuseks mandlid, mis liigese valu tekitas, need said ka ára lópigatud. Kuid siiski olid pólved kanged, ei saanud kykitada, kiiresti joosta, ja valusad on nad siia maani. Viimati teeb valu parem pólv. Ei saa pólvili olla, kui jalga painutada pólvekohast siis on valus piir millest edasi jalg ei paindu. Muret teeb ta ka kui magan, pean koguaeg sirutama. Moni paev on nii valus et ei saa trepist ylessegi. Kas peaksin tegema mingeid harjutusi voi kompressi? Kuna viibin válisriigis ja siinseid tohtreid ei usalda, siis ootaksin Teie poolset abi.
Ette tanades Reelika.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Ilmselt on siin tegu mingi kõhreprobleemiga. Kaebused on tüüpilised. Ostke apteegist glükoosamiini preparaati ja hakake igapäevaselt tarvitama ( toidab kõhre). Kui valu on häiriv, võtke Tylenoli või Ibuprofeni.