Raksuvad liigesed 11.05.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 15.a poiss. Mul raksuvad liigesed, näiteks tõusen toolilt ja jalad raksuvad või siis kükke tehes põlved nagisevad- üldse üle keha- mitte kogu aeg, vahest, pikemalt kuskil istudes või külma käes
Et kas mul on mingi aine puudus? Regulaarselt spordiga ma ei tegele.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Liigeste raksumine ei ole haiguslik. Kõigil liigesed raksuvad, kellel rohkem - kellel vähem.