Osteoartroos 27.04.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 20-aastane professionaalne baleriin M. Kahe kuu valtel tunnen vaga tugevaid valusid vasakus labajalas. Arvan, et porutasin seda laval, kui maandusin suurelt huppelt. Alguses koige suurem valu oli 1. ja 2. varba vahel ja sealt ulesepoole, siis hakkas valutama 4. ja 5. varba vahel. Valu oli tuim, kuid tugev, trennis vahest vois muutuda vaga tugevaks. Praegu on valu vaiksemaks jaanud, kuid valupiirkond on 2.st 4.nda varbani ja ulespoole. Selline tunne, et valutavad kondid. Labajala liikumise amplituud on jaanud vaiksemaks, naiteks, kui on vaja seista varvastele ja siis alla tulla, siis on palju valusam, kui poolvarvastel.
Tegin rontgenit ja pandi diagnoos :osteoarthrosis deformans metatarso-phal.i incipiens. Radioloog utles, et oma ea kohta liiga suur ulekoormus. Poordusin ka spordiarstide poole, mulle ei antud kindlat vastust.
Olen teinud massazi, kainud laserravil, maarinud voltareni, liotoni jt, soonud celebrexi ja diclofenaci.Valu on pidevalt tunda.
Akki oskaksite seletada, kelle poole peaksin poorduma, et saada pohjalikumat uuringut? Kas tegemist on ikka reumatoloogiaga? Palun, aidake, kardan, et pean oma karjaari lopetama, enne, kui sain seda alustatud.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Käisite mu vastuvõtul just....
Ravime ja püüame asjast jagu saada!