Valus jalg 14.04.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Parem jalg on valus käies suurest varbast laba poole, ilmselt siis liigesest. Paistes ei ole. Algas paar kuud tagasi, siis oli hommikuti valus, kui juba liikuma sai, ei olnud enam tunda. Nüüd on aga kogu aeg valus, kui varbaid liigutada. Käies püüan astuda jala välisküljele, siis on vähem valus. Mida peaks ette võtma?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Raske öelda, kui pole teid ja teie jalga näinud. Kas olete mees või naine? Olete ülekaaluline või mitte? Milliseid jalatseid kannate? Kas teete sporti?
Kui vana olete? jne