reumatoidartriit, põlved, liigne kehakaal. 12.04.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Mul on plaaniline põlveliigeste op. aasta lõpus, kas on võimalik, et tehakse mõlemad korraga ja kaua võtab taastumine aega. Kas saan üldse terveks? Kaalun 102 kilo ja liikumatuse tõttu energiat ei kuluta. Mis teha ja kas op. aitab?
Kuidas kaal alla saada. Võitlen sellega juba pikemat aega.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Suur kaal on siin tõsine riskifaktor! Tavaliselt ortopeedid üldse sellise kaaluga patsienti.op-le ei võta. Mõlemat põlve korraga ei tehta. Taastumine võtab aega paar kuud, kuid liigse kaalu juures ei pruugi op-i tulemus hea olla. Kaalu saate alla süües vähem ja süües madala kalorsusega toitu.