selja valu votab hinge valust kinni 11.04.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Kas selline valu,mis tekkib järsku ja votab hinge valust kinni,on reuma?Valu tekib mingi liigutuse järel selja ylaosas mil olen paigale sunnitud jääma ja see valu ei lase enam normaalselt hingatagi,hingata saab nagu ainult hästi tasapinnal...ja loob ette,ringikujuliselt ribide alla,nagu halvatu seisa niimoodi.Perearst on mulle määranud seni ainult diclofenac-ratiopharmi,aga need valuhood on ysna sagedased ja kestavad kuskil 3-4 päeva,mil olen lihtsalt liikumatult voodis.Seljast on tehtud ka rontgen,aga vist ei leitud midagi.Perearstile oli selline ylaosas asuv seljavalu harukordne,mis hige kinni votab.Paar korda olen pidanud lausa kiirabi kutsuma,sest valu on hingates nii suur..,et nuttagi ei saa.Arvan juba,et perearst ei usugi mind,kuna sellist asja ei saavat olla,et hingata valus..!Kuhu oma hädaga siis minna,aidake Teie ometi!Ei ela Tallinnas kahjuks,vaid Haapsalus.Ette tänades Lemmi.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ma soovitan teha lylisamba rinnaosa magnetuuringu. Selleks on Teil vajalik perearsti v6i siis eriarsti saatekiri. Uuringut saab teha ainult Tallinnas Diagnostikakeskuses ja Taru Ylikooli Kliinikumis.