Reuma?? 02.04.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen veidi hirmunud.Olen 37 aastane.Mõned aastad tagasi hakkas kõige väiksem sõrm kõverduma nagu robotil.Seni ei ole see mind seganud.Alles nüüd paar kuud tagasi hakkas sõrme otsast kuni esimese lülini sõrm kuumama s.t. et hakkasid hooti lüli juures kuumad kui mitte lausa tulised valu hood käima.Ja see sama lüli on katsudes ka väga valus.Vahel ajab valu ka öösel üles.
Kas tegemist võib olla algava reumaga,või tuleb karta midagi hullemat?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Raske midagi kindlat arvata. Selline tugev valu ( ka 6ine!) viitab pigem isheemilisele valule. S.t., et kudedes on hapnikupuudus, mis omakorda viitab t6sisele verevarustuse h2irele. See on halvim variant. V6imalik ka, et tegu liigesep6letikuga. Soovitan kindlasti spetsialistile n2idata!!!