Reuma ja liigesed. 22.03.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 33 a. ja põen reumat juba ligikaudu 14 aastat.Ligi kaks aastat tagasi tundsin paremas õlaliigeses teistsugust valu kui tavaliselt.Reumatoloogi soovitus oli et määri salviga.Röntgeni pildi tegemiseks ei pidanud vajalikuks.Nüüd siis pöördusin uuesti perearsti poole kuna valu suurenes ja segab tööd hirmsasti(valu kandus ka käevarde).Saatiski siis röntgenisse ja selgus,et liigese "kõhres"(mingi suures munas)koes on lõhe umbes 3-4 cm pikkune ülevalt alla.Kas tegemist reuma haigusega või tuleks ortopeedi juurde pöörduda.Millised võimalused raviks.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Rö-s pole kõhre näha. Seega on see kirjeldus arusaamatu. Soovitan teha õlaliigesest ultraheli uuringu, mis võimaldab näha kõhre, ligeskapslit, kõõluseid.
Seejärel saab teha otsuse ravi suhtes.
Liigeste ultraheli tehakse Ida-Tallinna Keskhaiglas( Magdaleena korpus). Pöörduge mõne sealse reumatoloogi vastuvõtule.