valutavad põlveliigesed 07.03.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 25 aastane 9- kuuse lapse ema. Kui olin viimaseid kuid rase hakkasid mul põlveliigesed valutama. Arvasin, et see on liigsest (15 kilo) kehakaalust ja ehk peale sünnitust valud taanduvad. Kuid ei, asi läks justkui hullemaks. Põlved valutavad, kui kükitan, istun jne ja hommikuti on raske voodist tõusta. Käisin reumatoloogi juures, tehti röntgen, mis oli korras, niisamuti ka veri. Arst kirjutas mulle Vioxxi tablette ja Arthryli. Nüüd ei valuta öösiti mul mõlemad põlved ( päeval ikkagi mõlemad), vaid just see põlv, millest pilt tehti ja valutab ka ainult põlveõõnlast(ei oska õiget sõna). Kas see võib röntgeni tagajärg olla? Ja kas tõesti põlved võivad valutada sellest, et rasedusega oli jalgadel suurem koormus ja nüüd, kui tassin 9- kilost tütrekest. Ja kas need valud võivad taanduda? Või võib see olla mingi algava liigesehaiguse tunnus?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Rö-pildi tegemisest kindlasti põlved ei valuta.
Väga tõenäoline, et seoses kaalu tõusuga on tekkinud põlvede artroos -s.t.
liigeskõhre ainevahetuse häire, mille tulemusel kõhr muutub. Arthryl on siin valikravim ja Vioxx ka omal kohal. Võite põlvi ka iga päev määrida näit. Fastum geeliga. Kui põlved pole turses ega kuumad olnud ning analüüsid kõik korras, siis vaevalt siin on tegu mõne algava reumaatilise põletikuga. Tarvitage edasi Arthryli ja hoidke kaal kontrolli all! Arthryli tuleb teha mitu 40-päevast kuuri enne kui ravitulemust hinnata saab.