plaquenili kõrvalmõjud 21.02.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Mulle määrati baasraviks(põen vaskuliiti) plaquenili tabletid.Neid võttes ilmnesid kõrvalmõjud ruttu-teravusnägevus halvenes,kõrvad undavad jne.Kuid nüüd tekkisid valud südame piirkonnas(stenokardia moodi),käes ja lööb abaluu alla.Perearst arvas,et see ei ole antud ravimist.Mida arvate teie, kui spetsialist,kas need nähud on mööduvad või ei sobi antud ravim mulle?Kas ei ole midagi sarnast(ravi seisukohalt), aga vähem kõrvalmõjudeta.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Plaquenil mõjub kõige sagedamini nägemisteravusele. Ravi katkestades nägemisteravus taastub. Seega ei põhjusta ta mingeid püsimuutusi silmas. Teiseks annab ta suhteliselt sageli nahalööbeid. Südame piirkonna valu seostaks pigem haiguse kui ravimiga.
Plaquenil on üks vähetoksilisemaid baasravimeid reumatoloogias. On veel terve rida baasravimeid, kuid igaühel neist võivad kaasneda ebasoovitavad kõrvalmõjud.