liigese ragin 17.02.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Lp. doktor

Viimase kuu jooksul on mul hommikuti probleemid lõualuuga/liigesega. Suu avamisel käib paremast pooles kõva raksatus ning see teeb ka väheke valu. Suu avamisel käib ka ülejäänud päeva jooksul kuuldav naksatus. Perearst soovitas süüa atrostopi. Millega võiks tegemist olla ja mida peaks tegema, see ragin segab juba elamist. Olen 36 aastane naine.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Artrostopi või muud sarnast võib võtta küll. Kas valulikult poolelt on tarkusehambad eemaldatud? Sageli on sarnaste kaebuste põhjuseks probleem tarkusehambaga ( 8.-s hammas pole kas lõikunud, kasvab viltu, põletik juure all vm) Kui viimane on välja lülitatud, siis ilmselt on tegemist lõualiigesega.
Kui lõualiiges on põletikus, siis kaasneb sellega ikka väljendunud valu iga liigutuse puhul. Söömine muutub samuti raskeks. Kui on tegu ainult naksuga, siis ei ole see oluline patoloogia. Võib olla liigesaparaadi (kõõlused, kõõluste kinnituskohad vm.)probleem. Kas pole te suud liiga lahti ajades hetkeks nihestanud liigest või venitanud liigselt kõõluseid??? Selline probleem möödub üldiselt aja jooksul iseenesest.