BIO-GLÜKOOSOAMIIN 11.02.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Kas paljureklaamitud glükoosoamiinist üldse mingit kasu on või on see hoopis kahjulik temas väidetavalt sisaldava aspargaami tõttu,mis pidi euroopas keelatud olema?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Aspartam ei ole Euroopas keelatud. Kui te olete reisinud, siis teate, et igas kohvikus ja baaris on lisaks suhkrule ka suhkruasendajad (k.a.aspartami tabletid) saadaval. Paar aastat tagasi hakati jah rääkima teatud ohust tervisele, kuid see puudutab diabeetikuid, kes tarvitavad seda palju gramme päevas pikkade aastate jooksul. Mingil juhul ei ole see ohtlik mõne ravikuuri sees. Vastasel juhul Euroopa ravimifirmad ei toodaks glükoosamiini sellisel kujul! Arthryl näiteks on Shvetsi päritolu.
Algava artroosi puhul on glükoosamiin väga effektivne.