juveniilne reumatoidartriit 05.02.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu sõbrannal (21.a.) diagnoositi eelmise aasta novembris haiglas olles juveniilne reumatoidartriit. Praegu on juba veebruar, kuid ta ei saa ikka veel korralikult kõndida (põlved on veel paistes ja valutavad). Ravi kestab, kuid kas see on loomulik, et haigus kestab nii kaua ja kas on üldse võimalus, et ta täielikult terveks saab?
Tänan.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kindlasti on Teie sõbrannale selgitatud, et see on haigus kogu eluks ja tervenemist ei toimu. Raviga on võimalik haiguse progressiooni pidurdada.
Kui ta alluks hästi ravile, siis on võimalik ka saavutada ajutine haiguse remissioon. On olemas muidugi juhte, mis tavaravile üldse ei allu.