valutav käsi 29.01.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Paar nädalat tagasi hakkas valutama vasaku käe küünarnukk. Vaikselt istudes kätt sülle panna ei või,käsi muutub raskeks ja uuesti liigutama hakkamine on väga valus ja käsi on jõuetu. Käsi peab olema vähemalt vöökõrgusel, veel parem vastu õlga, siis pole väga vigagi. Ringi liikudes ja oma toimetusi tehes käsi ei sega,ainult midagi rasket tõsta ei ole soovitav ja käe otsas midagi kanda on päris vale. Nüüd hakkas valutama ka vasak põlv.Masserides nad eriti valusad ei ole. Fastum geelist suurt abi ei olnud,varemerohu mõju oli rohkem tuntav,,kuid tundub,et ka sellest jääb väheks või on mul lihtsalt kannatust vähe.
Tänan vastuse eest! Viive 55

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!'
Küünarliigese osas tundub, et tegu on epikondüliidiga. See on kõõluste kinnituskoha põletik ja valu, mis tekib tavaliselt peale mingit harjumatut (üle)koormust käele. Kõige parem ravi on rahu tagamine käele pikemaks ajaks. Nii raviga kui ka ilma võib kesta kuni aasta. Põlve lisandumine siia teeb asja veidi keerulisemaks. Kas esineb ka liigesturset? Võimalik, et põlve osas tegu algava artroosiga. Soovitav osta apteegist Ibuprofeni ja võtta seda 3 x 400 mg (peale sööki!) 2 nädala jooksul. Lisaks määrige edasi Fastum geeli. Kui lisandub veel uusi valulikke liigeseid, siis pöörduge arsti poole.