Valu puusa ja reie pealmise piirkonnas. 11.01.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 16 aastane pidevalt trenni tegev noormees. Eelmine näda esmapäeval sprindilõike joostes tundsin äkki tugevat närvivalu puusa või reie pealmise lihase piirkonnas. Valu täpselt määratleda ei suuda. Määrisin 5 päeva järjest küll spordikreemiga (Capsicam), kuid kasu ei olnud midagi. Valu teeb nüüd kui natukenegi lisad sörkjooksule kiirust. Äkki oskate aidata, mida teha. Ette tänades Sander.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Targem oleks antud juhul spordiarsti poole pöörduda. Võimalik, et vigastasite lihast, võimalik(vähem) ka seljast lähtuv valu. Peaks mõneks ajaks treeningkoormust vähendama või üldse andma rahu jalale. Määrida võiks näit. Ibumetin-geeliga-