Valutavad suured varbad 08.09.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Täpselt aasta tagasi käisin väikesel jalgsimatkal (ühepäevasel) botased mis mul jalas olid pigistasid alguses hirmsasti,pärastpoole harjus jalg nagu ära!
Koju jõudes nägin et mõlemad suured varbad olit tumesinised ja paistetasid ülesse.Panin paar päeva viina kompressi ja asi oli seks korraks lahendatud.Paari -kolme kuu pärast ,tulid nendelt varvastelt need hirmsad sinised küüned ära.Tänaseks on kasvanud ilusad uued küüned aga oh häda varbad valutavad öösiti! Mitte iga öö aga päris tihti.Kas on midagi mida peaksin teadma või ei ole see eelnevaga üldse seotud? Olen 51 aastane naisterahvas.Tänan

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Esiteks, viinakompressi tegemine oli muidugi vale.
Valu varvastes võib seostada küll selle looga. Kui valu püsib, siis soovitan näidata arstile. Võibolla areneb seal artroos(liigeskõhre probleem)