jalad kanged 24.07.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 24-aastane naisterahvas. Juba 3 kuud jäävad jalad põlve- ja puusaliigesest väga kangeks, nii et käies võtab lonkama ja jalad harki enam üldse ei anna. Vahel valutavad ka sääretorud. Suurt koormust jalgadel pole kunagi olnud, sest olen tegelenud vaid tervisespordiga. Olen käinud nii ortopeedi kui reumatoloogi juures. Röntgenpildid ja vereanalüüs midagi ei näita. Ortopeed ütles, et puusaliiges on kinni ja liigub ainult vaagnaga, mitte liigese sees ja võib olla on kõhred kahjustada saanud. Olen söönud 3 kuud Vioxi ja Ultra Geli ja käinud ka ujumas, mida soovitati, kuid miski ei aita. Ei tahaks nagu leppida, et sellises vanuses peaks õppima niimoodi elama. Mis võiks olla selle põhjuseks ja kas on lootust, et saan jälle normaalselt käia?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Väga raske midagi konkreetset ainult kirja põhjal öelda. Kangus näitab tavaliselt ikka põletikku. Pole harvad juhtumid, kus liigespõletik vereanalüüsides ei kajastu. 3 kuuga ei teki ka veel mingeid rö-muutusi.
Siin peaks ikka tunduvalt põhjalikumalt uurima...