kaelavalud 19.06.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Minu mees on nüüdseks 53 aastane. Kaelavalusid mäletab aga sügavast noorusest peale. Loomulikult kaasnevad kaelavaludele ka nüristavad aastakümneid kestnud peavalud. Kompuuter ajust korras. Kaelaröntgenis muutusi pole. Tippneurokirurg käskis süüa ibuprofeeni ja lasta naisel kaela mudida. Mees on oma elu jooksul söönud ära ma ei tea mitukümmend kilo kõikvõimalikke tablette, maarohtusid ja oleme proovinud ka rahusteid. Midagi ei aita! Oleme kuulnud valuteraapiast, kuid usk on kadunud kõigesse. Küsimus: Kas võiks äkki kaelavalude taga peituda mingi reumaatiline viga?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Aastaid kestnud reumaatiline viga on rö- pildil näha. Kirjast ei selgu, kas on tehtud ka lülisamba kaelaosa kompuuteruuring...Röntgenpildi järgi ei ole võimalik hinnata kõiki kaela piirkonna probleeme. Kui nimetatud uuring(lülisamba magnetuuring) on tegemata, siis tuleks see ära teha ja pöörduda veelkord spetsialisti poole.