Vaevused seljaga 13.06.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Lp. dr. Otsa,

Olen 22- aastane naine ja töötan juba viimased kolm aastat istuvas ametis. Juba mitu aastat on mul vaevusi kaelas, abaluude ümbruses ja õlgades. Tegemist ei olegi valuga, kui just pingega, mis tekitab suure soovi end ringutada ja väänata. Tihtipeale ringutan lausa nii, et luud raksuvad, aga tulu sest kauaks ei ole. Õudsalt hästi mõjub masseerimine, aga sedagi vaid hetkeks. Lisaks sellele, valutab tihti ka selja nimmeosa, eriti kui on vaja pikalt seista. Minu küsimus Teile- millest võivad need pingedolla tingitud (need algasid mul juba lapsepõlves), mida teha nende leevendamiseks?

Ette tänades,
Ragne

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Arvan, et kaebused on ikka sundasendist ja töö iseloomust. Võimalik, et selg on kogu elu nõrk olnud.
Soovitaks järjekindlat võimlemist seljale(nn. lihaskorseti tugevdamist). Väga hea on ka ujumine ning vesivõimlemine. Ujuda tuleb muidugi õigesti, sest valesti ujudes võib seljavalu isegi tugevneda. Sobib jooga.
Massaazhi teha kuuridena.