MEDROL 29.06.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

TERE!

Medroli ei soovitata kõrvalmõjude tõttu pikalt ja koguaeg tarvitada.Kuidas on
kõige ohutum ja samas võimalikut kasulikum medroli võtta?Kas teha üks kuur,pidada vahet või jätkata veerandi tableti võtmist pikema aja jooksul?Või
on see individuaalne.

AITÄH!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Esiteks tuleb Medroli väga rangelt võtta ainult hommikul. Mida varem, seda parem. Juba see hoiab tagasi mitmeid kõrvalnähte. Veerand tabletti on väga väike doos ja sellisel doosil kõrvalnähte üldiselt ei teki pikema aja jooksul. Soovitav on pigem püsiv väike doos kui pidevalt kõigutada doosi. Vastavalt sissesöödud hormooni hulgale reguleerib hüpofüüs pidevalt neeruspealise tööd ja parem on oma hormoonsüsteemi mitte kõigutada igapäevasest füsioloogilisest rütmist ära.