selg ja jalg 28.06.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere dr. Otsa!
Mure järgmine:
Esinevad alaseljavalud juba pea 7 kuud. Tehtud on selgroopilt, mis näis korras olevat. Rohkem arst edasi ei uurinud ja käskis massaazis käija.......
Aga mida see siis tähendab? Kas selg valutab tõesti niisama? Mis võib seda valu põhjustada? Valutab päeva jooksul stabiilselt , selga tahapoole kallutada valus, ette painutades valu ei tunne.

Teine probleem on põlvega. Põlve valu esineb mingisuguse sagedusega. Kord on ja mitmeid päevi isegi nädalaid järjest. Ei saa kükki olekust ilma valudeta püstigi.... Ja siis kaob ära, nagu midagi poleks kunagi olnudgi....
Mis võib viga olla? Mis uuringud on vajalikud?

Vanust 24 aastat.

Teie vastusts ja nõuandeid ootama jäädes,
tervitades
Kristina

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Oleks vaja teha täiendavad reumatoloogilised-immunoloogilised analüüsid.
Seljavalu on tõesti väga sage probleem, kuid antud juhul on vanus liiga noor ja kaasub ka põlve haaratus. Paluge perearstil end reumatoloogi poole suunata.