Probleemid kaela ja õlgadega. 26.05.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!Olen 19 aastane neiu ja mind vaevab umbes kolmandat aastat probleem kaela ja õlgadega.Iga väiksemagi tuuletõmbe korral ja ka muidu läheb kael jubedalt pingesse.Hullematel juhtudel on tõusnud ka palavik ja kael paistetunud ja muutunud nii valulikuks,et pead ei saa üldse liigutadagi.Vahel põhjustab kaelakangestus ka peavalusid ja pearinglusi ja üldist uimasust.Ka õlalihased on väga pinges ja krudisevad kohutavalt,lihaseid masseerides on tunda sellised muhukesed,mis krudisevad.Viimasel ajal on ka õlgadest allpool lihased väga pinges ja kuidagi raske on olla ja valus hingata.Ent samas on vahel kõik korras.Olen käinud pidevalt massaažis,see leevendab olukorda märgatavalt ja tehtud on ka rõntgenpilt kaelast,mis oli korras.Massöör rääkis midagi lümfisõlmede probleemidest,mis takistavad verevarustust ja põhjustavad peavalu.Kuid millest on selline pinge kaelas ja lihastes tingitud?Sundasendis ma pole.
Kas lihaste pinge võib olla põhjuseks südame valulikkusele?Sest peale massaaži vaevused kaovad.Mida peaks ette võtma sääraste vaevuste korral?Kas massaažist piisab või peaks kellegi poole pöörduma?
Ette tänades,
Lugupidamisega Kaidi.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Eks see ikka kaelast tingitud probleem ole, mistõttu tekib reflektoorne lihaspinge, mis omakorda muudab valu veel hullemaks. Kui massaazh üksi ei aita, siis on veel võimalus teha blokaade või võtta lihast lõõgastavaid ravimeid. Siiski peaks enne põhjust täpsustama. Rö-pilt üksi on tihit liiga väheinformetiivne. Ma soovitaks minna kõigepealt neuroloogi vastuvõtule. Kui midagi neuroloogilist ei selgu, siis pöörduge reumatoloogi poole.