lapsel käed liigestest väljas 13.04.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

meil juhtus selline õnnetus, et kui vanaisa aasta ja 8-kuust last kätest kiigutas (nagu seda ikka tehakse - kätest rippuvas olekus), siis lapsel tulid käed küünarnukist liigestest välja...Sõitsime kiirabisse, ilma et me oleksime sel hetkel teadnud, mis viga - käed olid elutud ja laps nuttis. Kiirabis lähemalt ei seletatud, käed pandi õrna puudutusega paika ja öeldi, et see on kuni 5-aastaste laste puhul tavaline asi. Siiski on see natuke murettekitav - kas nüüd võivadki käed lihtsamalt välja käima hakata? Öeldi, et ka kombe selga panemisel võib selline asi juhtuda. Üldse jäi mulje, et see pole midagi tähelepanuväärset.....kas lapsel võib olla mingi aine puudus?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ei, see ei ole mingi aine puudus. Liigese "sideaparaat" ei ole piisavalt tugev veel.