Fibromyalgia ja rasedus 04.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

selline küsimus, kuidas fibromyalgia (alates aastast 2001) mõjutab rasedust?
Kangeid valuvaigisteid ei tohi siis ju kasutada. Kuidas see mõjub põlvedele?
Aitäh ette vajaliku info eest!
TJ

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ei ole täpselt teada, kuidas fibromüalgia raseduse puhul käitub. Hullemaks tavaliselt ei lähe.
Tugev valuvaigisti ei ole ka ainumõeldav fibromüalgia ravi. FM puhul tuleb oma unerezhiimi parandada ja vajadusel tarvitada tritsüklilisi antidepressante.
Haigus on väga seotud varjatud stressi ja unehäiretega. Võimalik, et raseduse ajal hoopis vaevused taanduvad.
Põlvedega ei juhtu raseduse ajal midagi, kui just liiga palju kaalus juurde ei võta.