seljavalud 29.01.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas on võimalik,et lülisamba põletiku puhul on kõik proovid ja seljapildid korras? Tomograafiasse pole õnnestunud saada,sest arstid ei suuda leida minu valudele mingit seletust. Pöörased seljavalud on kestnud juba 4 aastat, just öösiti, liikuma saades kaob valu.Hommikuti olen kange,sellili magada on võimatu. Päeval valusi nagu pole,aga selg väsib liig ruttu,pikalt ei suuda istuda ega seista,pidevalt teen harjutusi,mis mu vaevusi leevendavad. Noorena tegelesin sportvõimlemisega,veel 3 aastat tagasi suutsin silda visata ning pea ja jalgade kokkupanek ei valmistanud mingeid raskusi.Nüüdseks on mu seljakene täiesti jäigastunud. Valu piirkond on laienenud puusadelt kaelani,lisaks valutavad juba käed ning lähevad liigestest paiste. Aga proovid ja muud näidud olevat absoluutselt korras. Diclofenac-i tarbin iga päev ja valu kumab sellegipoolest läbi ehk magan mõnetunniste intervallidega.Olen 2 mudilasega üksikema,lisaks hooldan artriidihaiget ema ja olen kõigest väsinud. Kuhu peaks minusugune terve inimene üldse pöörduma, et abi saada? Kõige suurem mure on selles,et ma ei suuda enam 8 tundi tööd teha ja mis minust üleüldse saab??

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
On küll võimalik, et analüüsid on korras. Sellisel juhul tavaliselt diagnoos hilineb.
Alarmeeriv on perifeersete (käed)liigeste turse. Kaebuste järgi on tegemist küll üsna tüüpilise reumaatilise haigusega(spondülartropaatia). Samuti on tähelepanuväärne ka perekondlik foon! (ema liigeshaigus) Pöörduma peate reumatoloogi poole..