paistes sõrmed 17.04.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Umbes 4aastat tagasi sai alguse liigese põletik vasaku käe randmest.Nüüd on haiged mõlemad käed,põlved ja sõrmed.Kevadel lööb alati tugevamini välja,seekord läksid paiste sõrmed,ei saanud neid üldse kõverdada.Ei saanud üldse midagi teha,sõrmused soonisid sisse.Määrisin Fastum Geliga,kolme päevaga sain asja enam -vähem joonde.Siis tekkis imelik peavalu,paremal pool kõrva taga,pistelised torked,iga 20-25sek. järel,peavalu vastased tabletid ei avaldanud mingit mõju.Kõrgest vererõhust see pole,104/67 oli viimati,äkki oli see seoses liigeste põletikuga?Olen arvel Tõnismäe polikliinikus,seal on täielik kaos,arste vähe.Minu perearst oli tööl esmasp. siis alles reede,ilma temata aga reumatoloogile ei saa.Ehk oskate aidata mind minu haigust puudutavate küsimuste suhtes.Teid ette tänades Krista.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Siiski vajate reumatoloogi konsultatsiooni, sest eelkõige tuleb selgeks teha, mis haigusega on tegu. Võimalik, et on reumatoidartriit ja see haigus vajab koheselt üsna agressiivse ravi alustamist.
Torkivat peavalu on liigespõletikuga raske seostada.