Plaquenil ja päike 12.04.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere
kasutan RA raviks Plaquenili (200 mg/7x näd) ja Trexani (10 mg/ 1xnäd). Nyyd kui päike rohkem paistab ja olen oues olnud on hakanud mul nahk nina juurest silmade vahelt maha kooruma. Samuti hakkab nägu päikese käes kihelema. Kas see voib olla ravimitest?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Ei ole varem küll kuulnud, et need ravimid päikesetundlikkust mõjutaksid!
Samas on reaktsioonid ravimitele väga individuaalsed. Kuidas keegi reageerib...
Olete te kindel, et te näiteks Doxycyclini ei tarvitanud sel ajal? Viimase puhul tekib kindlasti reaktsioon päikesele - "naha kerge ärapõlemine"