reumatoidartriit 13.10.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Küsimus: reumatoidartriit

lugu selline, et 13 a poiss,juba 3 aastad on haige ,ravi saab , aga tal on pidev väsimus, nõrgus, isutus, tahaks , et läheks trenni, et natukesegi tugevamaks oleks saanud, aga tema ei taha (või ei jaksa ja selle pärast häbeneb) kahju poisist, kodus teeme natuke, aga see ei ole õige trenn, või ta ei tohi üldse pingutada?

Vastab: Dr. Kati Otsa, reumatoloog, Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kirjast ei selgu kahjuks, mis haigust poiss põeb ja millist ravi saab.

Poissil on reumatoid artriit, ravi on järgmine: trexan 2,5mg-4tabl.nädalas,plaquenil-iga päev 1tabl., fool hape ja kalamaksaõli.
Küsimus sama. Ja lisaks tahaks teada, kas kallamaksaõlion hea, kui see on kolesterooli täis? Ette tänades.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ma arvan, et tema trenn on spetsialisti poolt juhendatav j ä r j e k i n d e l ravikehakultuur. Reumatoidartriiti põdev laps ei saa teha igapäevast tõsist sporti. Kuna liigestes on põletik, siis on nende liigne koormamine/traumeerimine kahjulik.
Kalamaksaõli on talle igati hea. Sealt saab ta vajaliku D-vitamiini.