kõhukinnisus 12.04.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on nii aeglane ainevahetus, et õhtul lahtisteid võttes hommikul küll midagi veel ei toimu (olen ka eelnevalt soovitatud Guttalaxi proovinud).

Hiljuti ostsin apteegist vastava klistiirikotikese, seega oleks küsimus, kas ja kui sageli võib ise klistiiri teha?

Ette tänades

Margit

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Klistiir on muidugi teatud määral tülikas ja ka traumeeriv, muud piirangut ilmselt pole. Aga klistiir on vajalik rohkem soolestiku puhastamiseks enne uuringuid-operatsioone, teil ilmselt on vaja lahtistada ainult. Nii, et ärge üle pingutage.

Kui ei aita Guttalaxi annuse suurendamine, kautage Microlaxi, apteegis müügil 4 või 12 valmis klüsmast pakendina. Üks klüsma pigistada pärasoolde ja peab lahti saama.

Tugevat tervist,

Kalle Kurvits