puugi vaktsiin 11.05.07 / Ravimid

Külastaja küsib:

kui aasta pärast on jäänud tegemata kolmas vaktsiin (möödas on kaks aastat), kas siis tuleb alustada uuesti esimese süstiga, et 1-3 kuu pärast teine süst teha ja kas esimene süst annab ka kaitse?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Puugivaktsiini (Encepur) info leiate:
http://www.sam.ee/SPC/Hum/SPC_10822.pdf
Lugege seda ja pidage silmas teemasid "esmane vaktsineerimine" ja "revaktsineerimine"
Minul teistsugust arvamust olla ei saa.
Tean aga, et perearstid on väga põhjalikult koolitatud sellel teema, palun küsige oma perearsti käest.
Isiklikult mina teeksin teie olukorras uuesti läbi esmase vaktsineerimise, lootuses, et juba esimene süst annab kaitse.

Kalle Kurvits