Evra mõju rindadele 21.04.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Olen kasutanud evra plaastreid ühe tsükli jooksul (so 21 päeva plaastriga ja praegu on plaastrivaba nädal). Murelikuks teeb mind pidev kerge valu rindades vahel tunnen ka torkavat teravat valu ühes rinnas. Eriti mures olen aga sellepärast, et rinnad veidi suurenenud. Ravimi infolehel ma sellist kõrvaltoimet ei leidnud. Kas midagi on valesti ja ma peaksin plaastrite kasutamise lõpetama? Kas tegemist on pöördumatu muutusega või võtavad rinnad oma endise kuju tagasi kui keha ravimiga kohaneb (2-3 tsükli jooksul)?

Lugupidamisega T

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Valesti on see, et te ei viitsi kasutusjuhendit korralikult läbi lugeda või on see mingil põhjusel erinev sellest mida mina loen ravimiameti kodulehelt aadressil:
http://www.sam.ee/PIL/Hum/PIL_16569.pdf
muuhulgas on öeldud ka, et:
"...EVRAga teostatud kliiniliste uuringute ajal kõige sagedamini kirjeldatud kõrvaltoimeteks olid rindadega seotud kaebused, peavalu, manustamiskoha reaktsioonid ja iiveldus..."

Kalle Kurvits